LONDON CAB AUTOMOBILIO ISTORIJA

Britiškos elegancijos simbolio — London Cab automobilio — istorija siekia net XVII amžių. Tuomet susisiekimo priemone buvo „Hansom cab" — autoriaus garbei pavadinta vieno ar kelių arklių traukiama karieta. Pirmieji motoriniai automobiliai buvo varomi elektra, jie visuomenei buvo pristatyti 1897 m. Dėl tylaus veikimo tokius automobilius vadino kolibriais (Hummingbirds), taip pat autoriaus Walter Bersey garbei juos vadino „Bersey electric cab".

Pirmasis benzinu varomas „London Cab" pasirodė 1903 m. Nemažai automobilių gamintojų bandė pasiūlyti Londonui naujus automobilius, tačiau dauguma jų buvo nesėkmingi. Be to, sugriežtinus tuo metu taikytas saugumo ir techninių reikalavimų taisykles, nemažai taksi automobilių turėjo tiesiog palikti Londono gatves. Tuo metu sėkmės susilaukė Renault ir Mann&Overton bei Napier&Panhard pristatyti „cab'ai".

Šių dienų London Cab era prasidėjo po I-ojo pasaulinio karo: steigėsi naujos kompanijos, automobiliai buvo populiarūs ir jų gamyba iš tiesų sėkminga. Tačiau II-ojo pasaulinio karo metu viskas pasikeitė: automobilių gamyba buvo sustabdyta, nemažai London Cab automobilių buvo naudojama kariniais ar pagalbos, gaisrų gesinimo tikslais. Kaip bebūtų, po karo rinka vėl atsigavo, nuolat buvo kuriami vis nauji London Cab automobilių modeliai, atsirado ir dyzelinis variklis, buvo diegiami patobulinimai — pritaikymas neįgaliesiems, didesnio saugumo užtikrinimas ir kt. Naujausias ir iki šiandien populiarumo neprarandantis London Cab modelis TX4 buvo pristatytas 2006 m. Šis automobilis išsiskiria ne tik unikaliu dizainu, bet ir tokiomis savybėmis:

  • Ergonomiškas: unikali keleivių zonos konfigūracija, įtemptam vairuotojo darbui pritaikyta sėdynė, puikus matomumas.
  • Ypatingas saugumas: atakoms atspari centrinė pertvara, nuotolinis durų užraktas; saugų įlipimą bei išlipimą užtikrinantis grindų, stogo bei durų apšvietimas; kaip pasyvi apsauga nuo galimų sužalojimų veikiantys galvos atlošai; vaikų saugumui skirtas reguliuojamas galinės sėdynės saugos diržas.
  • Privatumas: tarp vairuotojo ir svečių įrengta speciali garsą izoliuojanti pertvara, išjungiama keleivio bei vairuotojo bendravimui skirta audio sistema.
  • Prieinamumas: automobilis turi riboto judrumo žmonėms pritaikytą ištraukiamą laiptelį, yra suprojektuotas taip, kad galėtų užtikrinti saugumą keleiviams su invalido vežimėliu (viduje įtaisyta plati seklaus kampo rampa, pasukama kėdė, yra galimybė patraukti rankenėles, sėdynių kraštus).
  • Draugiškas aplinkai: automobilio variklis atitinka Euro IV emisiją.

Šiandien London Cab automobiliai — iš tiesų populiarūs visame pasaulyje, tačiau jų įsigijimas vis dar ribojamas. Pavyzdžiui, Jungtinių Amerikos Valstijų rinkai buvo pagaminta vos 250 London Cab automobilių! O norint įsigyti bei eksploatuoti automobilį Europoje, Londono taksi reikia užsisakyti pačioje gamykloje.

Ne vieną dešimtmetį tobulinti London Cab automobiliai ne tik išsiskiria unikaliu dizainu, bet taip pat yra sukurti didžiausiam keleivių komfortui bei saugumui. Įsitikinkite tuo patys: susisiekite su mumis ir mėgaukitės ypatinga kelione London Cab automobiliu!